Powszechnie uważa się, że portale randkowe, randki online są dla ludzi, którym się nie poszczęściło w miłości i w akcie desperacji próbują znaleźć w ten sposób partnera. Inna opinie to taka, że na portalach są sami oszuści lub osoby szukające wyłącznie seksu. Takie opinie na szczęście zaczynają się zmieniać. Powoli dociera do powszechnej świadomości, że portale randkowe są po prostu jedną z wielu dróg poznania kogoś, z kim łączyłaby nas bliższa lub po prostu wartościowsza relacja. Ogromna większość osób pragną spotkania osoby, z którą stworzą poważny związek. Portale randkowe mają zalety w stosunku do bardziej tradycyjnych form kontaktu, z których warto zdać sobie sprawę.

Dlaczego warto założyć profil na portalach randkowych

Bez konieczności spotkanie

Jedną z nich jest brak konieczności bezpośredniego spotkania. Jest to szczególnie ważne dla osób nieśmiałych lub niewierzących w siebie. Możemy poznać drugą osobę online zanim ewentualnie zdecydujemy się na spotkanie twarzą w twarz. Łatwiej spotkać się jak wiemy o zainteresowaniach, drugiej osoby, jej hobby, pracy. Wiemy, o czym rozmawiać i czego się spodziewać. Oczywiście nie unikniemy w ten sposób niespodzianek, zaskoczeń, a więc tego, co może się zdarzyć na pierwszej randce na żywo. Jeżeli nie traktujemy portalu randkowego wyłącznie, jako sposobu znalezienia sobie partnera na całe życie, to może się okazać, że poznamy również wiele ciekawych osób, którzy mogą stać się przyjaciółmi, znajomymi, z którymi umawiamy się na np. wspólne wyjścia na imprezy. Portal randkowy może nam przynieść kontakty, których nigdy byśmy nie znaleźli.

Znajomości bez granic

Portale randkowe umożliwiają poznawanie osób z dowolnego rejonu kraju lub nawet za granicą. Odległość nie ma znaczenia. Można rozmawiać, wymieniać się wiadomościami czy zdjęciami i nie martwić się czy kobieta/mężczyzna mieszka w okolicy, czy też wiele kilometrów od nas. Nie ma również znaczenia pora kontaktu, czy jest to np. wieczór, czy noc. Ważne, że druga osoba tego chce i jej to odpowiada.

Duża baza partnerów

Korzystając z portali randkowych możemy skorzystać z niemal nieograniczonego dostępu do partnerów. Możemy wybrać sobie osobę o określonym profilu, wieku, zainteresowaniach, wyglądzie itp. Kiedy wchodzimy na swój profil, widzimy, kto interesujący założył właśnie konto, kto mieszka w okolicy, z kim warto porozmawiać. W przypadku, gdy partner nam się nie spodoba, szybko można go zmienić. Jest to ogromna zaleta, gdyż poświęcając stosunkowo niewiele czasu, znajdujemy partnera o cechach nam odpowiadających.

Bezpieczeństwo

Znane portale randkowe są bezpieczne, jeżeli zachowamy podstawowe zasady bezpieczeństwa. Do najważniejszych należą: porozumiewanie się posługując się specjalnie wybranym pseudonimem oraz wysyłanie wiadomości bez nadmiernego podawania swoich prywatnych danych. Na portalach jest mniej oszustów, niż się wydaje.

Dlatego warto założyć konto na portalu randkowym. Szczególnie, jeżeli mamy dystans do siebie i do internetu i nie oczekujemy, że od razu i na pewno znajdziemy partnera. W takich wypadkach można próbować, pod warunkiem, że jest się singlem. Ważne jest także zachowanie zasad bezpieczeństwa.

29.03.2018
 
Comments
Order by: 
Per page:
 
  • There are no comments yet
Rating
1 votes