Współżycie jest, w sytuacji, gdy przeżywamy go pierwszy raz, źródłem stresu, obaw i niepewności.  Jest tak zarówno dla kobiety jak i dla mężczyzny. Oboje są zestresowani, chociaż cześć obaw jest inna dla niej i dla niego. Jak pokonać nieśmiałość i stres? Jak się zachować, aby dobrze wypaść?

Najważniejsze obawy

Partnerka najczęściej obawia się defloracji, czyli przerwania błony dziewiczej. Jest to obawa przed bólem i stres związany z definitywną i nieodwracalną zmianą - od tej pory nie będę już dziewicą. Przerwanie błony to przykre odczucie, ale trwa zaledwie chwilę. Napinanie mięśni pochwy, tylko wzmagają ból. Lepiej się odprężyć i zaufać partnerowi. Poza tym pojawia się lęk przed niechcianą ciążą. Poważną przeszkodą może być nieakceptowanie własnej nagości, wstyd przed rekcją własnego ciała. Wszystko to sprawia, że decyzja że chcę z partnerem iść do łóżka powinna być świadoma i przemyślana.

Partner także ma obawy. Do najważniejszych należy przed kompromitacją, że członek będzie miał niepełny wzwód albo, że będzie przedwczesny wytrysk. Pomóc może partnerka i jej zrozumienie sytuacji. Także pieszczoty, relaks i brak pośpiechu mogą zdziałać cuda.

Jak dobrze wypaść podczas pierwszego razu

Decyzja obojga partnerów

Rozpoczęcie współżycia musi wynikać ze świadomej i przemyślanej decyzji każdego z partnerów. Nie ma mowy o naleganiu, szantażowaniu, czy wymuszeniu ze strony osób trzecich, (że tak wypada, że już jest czas, że partner znajdzie sobie innego/inną). Jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości, może warto po prostu poczekać. Stosunki seksualne, choć tak ważne dla związku, nie są jego jedynym spoiwem.

Okoliczności, w jakich będzie pierwszy raz

Dobrze jest pierwszy stosunek seksualny zaplanować. Wtedy nic Was nie zaskoczy, albo przynajmniej nie będzie przykrych niespodzianek. Ważne jest miejsce i czas pierwszego współżycia. Każdy z partnerów musi czuć się dobrze w wybranym miejscu. Musicie mieć wystarczająco dużo czasu. Spontaniczny, niezaplanowany seks jest pełen ekscytacji, ale niestety, nie jest odpowiedni na pierwszy raz.

Od czego zacząć, jak kontynuować, a jak zakończyć?

Pieszczoty, pocałunki, dotykanie, są dobrą formą rozpoczęcia współżycia, ale tak naprawdę powinny towarzyszyć podczas całego aktu. Szczególnie mężczyzna musi pamiętać, aby nie za szybko przechodzić do właściwego stosunku, ale aby poczekać aż partnerka będzie gotowa. Czułe odkrywanie wzajemnie swoich stref erogennych powoduje często bardzo silne podniecenie. To właśnie pieszczoty doskonale stymulują zmysł dotyku. Skóra staje się jeszcze bardziej wrażliwa, wzrasta zmysłowa przyjemność. Jeżeli jesteśmy gotowi, to możemy rozpocząć stosunek. Nie trzeba się przejmować niepowodzeniami, są one często nieuchronne. Każda sytuacja tylko zbliży do siebie partnerów.

Nie zapominajcie o słowach i dźwiękach. Rozmawiajcie. Może to być rozmowa o swoich obawach, zadowoleniu, ale także odgłosy rozkoszy. To czasami pozwala szybciej pozbyć się wstydu. Dzięki temu, będziecie świadomi swoich potrzeb. Również po zakończeniu bądźcie dla siebie czuli, pozostańcie obok siebie, rozmawiajcie.

Antykoncepcja

Warto o antykoncepcji porozmawiać przed współżyciem. Musicie wiedzieć, jaką metodę zastosujecie, jeżeli chcecie uniknąć ciąży i jak się do tego przygotować. Np. jeżeli partner będzie używał prezerwatywy warto, aby wcześniej samodzielnie lub z partnerką przećwiczył jej zakładanie. Jeżeli partnerka zdecyduje się na tabletki to musi je uzyskać od ginekologa. Jeżeli to mają być metody naturalne to musicie wiedzieć wcześniej, jakie są zasady i jak je stosować.

04.04.2018
 
Comments
Order by: 
Per page:
 
  • There are no comments yet
Rating
1 votes