Randka z chłopakiem/dziewczyną, który/która nam się podoba może być bardzo stresująca tym bardziej, jeżeli jesteśmy nieśmiali. Denerwujemy się, że nie będziemy wiedzieli jak się zachować, że nie dojdziemy do głosu, albo wręcz przeciwnie, że to my nie dopuścimy drugiej osoby do rozmowy. Jak zatem przeżyć randkę, gdy jesteśmy nieśmiali.

Jakie tematy poruszać

Na randce, nie warto poruszać spraw bardzo osobistych, jeżeli jest to jedna z pierwszych randek. Chłopak/dziewczyna nie musi wiedzieć już teraz o naszych problemach z rodzicami, o problemach zdrowotnych, o wszystkim, co nam się przytrafiło w zeszłym roku. Takimi opowieściami możemy zanudzić partnera, a i trochę otoczki tajemnicy sprawi, że będziemy się wydawać bardziej atrakcyjni.

Jak przeżyć randkę, gdy jestem nieśmiała/nieśmiały

Tematami, które są neutralne, a jednocześnie atrakcyjne to te związane z naszym hobby, z nadchodzącymi wydarzeniami np. koncert, z przeczytaną książką, z poznanymi osobami na facebooku czy w realnym świecie. To dobra okazja, aby zaciekawić dziewczynę/chłopaka tym, co nas interesuje, sprawić, że pójdzie z nami na koncert. Wspólne pasje są tym, co nas zbliży, chociaż niekoniecznie i na siłę trzeba podzielać zainteresowania drugiej strony.

Jak rozpocząć rozmowę

Dużo łatwiej maja osoby, dla których nie jest to pierwsza randka. Ważne, aby być zawsze sobą, gdyż fałsz i zakłamanie są bardzo widoczne nawet dla niewprawionych osób.

Przy pierwszej rozmowie, często trzeba „zagaić” na jakichś mało ważny temat. Oczywiście dla osób śmiałych jest to niejako w naturze, sypią anegdotami jak z rękawa.  Co ma natomiast zrobić ktoś, komu z trudem jest się wysłowić, szczególnie przed osobą, która mu się podoba? Oczywiście warto zacząć od przedstawienia się, jeśli się nie znamy. Tutaj warto wykorzystać nasz zmysł obserwacji. Jeżeli chłopak wykazuje zainteresowanie np. sportem to warto go zapytać o optymalny strój do biegania, jeśli mamy w planach ten sport. Jeżeli dziewczyna słucha muzyki to warto zapytać o ulubionego wykonawcę. Można zażartować z sytuacji i np. sparodiować nauczyciela, czy kolegę.

Pierwsze rozmowy mogą wydawać się skomplikowane jednak nie warto się tym stresować. Mogą one przerodzić się w ciekawą rozmowę, ale nawet, jeśli tak się nie stanie, nie należy się martwić i szukać winy u siebie.

Co dalej

Najważniejsze podczas randki to zachowywanie się zgodnie z nasza naturą. W końcu chcemy, aby chłopak/dziewczyna zaakceptował nas takimi jakimi jesteśmy. Nie mówimy albo nie robimy nic, z czym się nie zgadzamy.

Warto się uśmiechać, utrzymywać kontakt wzrokowy i być pozytywnie nastawionym do partnera i do świata. To powoduje że jesteśmy postrzegani, jako optymistyczna i otwarta osoba. Oczywiście nie uśmiechajmy się w każdej sytuacji i na siłę. Nie starajmy się na siłę zbliżyć do dziewczyny/chłopaka, bądźmy otwarci, ale nie natarczywi. W końcu randka ma na celu zapoznanie się z parterem. To nie jest sprawa życia i śmierci, na dobre i na złe. Jeżeli randka, albo kilka randek okażą się nieudane to nie warto się z kimś na dłużej wiązać. Natomiast jeżeli zaiskrzy to mamy szanse na udana kontynuacje.

06.05.2018
 
Comments
Order by: 
Per page:
 
  • There are no comments yet