W obecnych czasach ciężko rozpoznać prawdziwą miłość oraz coraz ciężej zrozumieć swoje zainteresowanie drugą osobą. Często jest tak, że nasz wzrok przykuwają osoby atrakcyjne wyglądem - nie wiąże się to oczywiście z tym, że są one w środku puste, ponieważ zaskoczyć nas może każdy nowo poznany człowiek, jednak przed wyznaniem komuś swoich uczuć warto na chwilę się zdystansować i spojrzeć na daną sytuację "trzeźwym okiem".

Jak rozpoznać prawdziwą miłość?

Przede wszystkim należy pamiętać, że w dalszych relacjach to nie wygląd będzie miał znaczenie, tylko to jak będziemy dogadywać się z osobą, z którą zamierzamy dzielić życie. Jedni znajdą swoją miłość mając już kilkanaście lat, inni muszą czekać na nią całe życie.

Jeżeli Twoja znajomość nie trwa długo warto poznać daną osobę i przekonać się, czy odzwierciedla Wasze uczucia. Co to oznacza? Pierwszym krokiem jest wspólne zaprzyjaźnienie się oraz rozmowa. Musicie spędzić ze sobą nieco czasu abyście mogli zastanowić się, czy wspólne umawianie się będzie miało sens. Czasem niektórzy ludzie potrzebują więcej czasu aby dostrzec uczucie, inni zaś mają wątpliwości co do rozpoczynania nowego związku - nawiasem mówiąc jest wiele czynników, które czasem nie sprzyjają stworzeniu nowej relacji.

Inna reakcja zastępuje między znajomymi - wtedy powinniśmy być w jakimś stopniu pewni, że dana osoba czuje to samo co i my. W końcu w znajomości trwającej kilka lat żadne głębsze uczucie nie rodzi się z dnia na dzień. Czasem po prostu potrzebujemy czasu aby dostrzec to kto w naszym życiu jest ważny. Warto też zastanowić się, czy nie zniszczymy nikomu związku - przecież wszyscy wiemy, że to nie jest fair. Między dwojgiem ludzi prawdziwą miłość z pewnością możemy rozpoznać po ciągłym wzajemnym zainteresowaniu, bliskości ze sobą, a także uprzejmości. Często jest tak, że uczucie odwraca nasze życie o 180 stopni - zazwyczaj staramy się zmienić na lepsze, a bycie niedaleko ukochanej osoby wprawia nas w przeogromny zachwyt. Często również wiąże się z tym odstawienie dotychczasowych znajomości na dalszy tor.

ZAUROCZENIE

Niektórzy ludzie zbyt pochopnie wyznają miłość, a później zmieniają zdanie - często dzieje się tak w młodym wieku, jednak pomylić możemy się również będąc starsi. W tym wypadku zazwyczaj szybko dostrzegamy zalety drugiej osoby, dlatego szybko chcemy się z nią związać. Niestety tak samo szybko będziemy dostrzegać jej wady, a jeżeli zbyt wcześnie wyznamy miłość to będziemy również szukać pretekstu do zerwania ze sobą.

Miłość z pewnością możemy poznać po:

·          ogólniej zmianie samopoczucia,

·          chęci do życia,

·          wspólnym zainteresowaniu,

·          spędzaniu ze sobą dużej ilości czasu,

·          bliskości,

·          wspólnej trosce o siebie.

Pamiętajmy, że każda relacja z drugim człowiekiem potrzebuje odpowiednią ilość czasu. Nie warto się szybko zniechęcać, a przed wyznaniem swoich uczuć lepiej sprawdzić, czy dana osoba nadaje się do tworzenia szczęśliwego związku. Jeżeli oboje czujecie się w swoim towarzystwie wspaniale oraz dobrze się dogadujecie, to najprawdopodobniej jest to miłość.

29.03.2018
 
Comments
Order by: 
Per page:
 
  • There are no comments yet
Rating
1 votes