Podczas seksu popełniamy czasem drobne i te poważne błędy, która mogą nawet zniszczyć związek. Intymność jest bardzo ważna we wzajemnych relacjach, dlatego trzeba o nią dbać. Oto lista błędów popełnianych najczęściej.

Gadżety NIE erotyczne w łóżku

Pamiętaj, nie zabieraj do łóżka razem z partnerką gadżetów i urządzeń, które odbierają ochotę na seks. A wiec nie odbieraj telefonu, nie przeglądaj stron www, Facebooka, poczty elektronicznej. Jest to bardzo nie na miejscu. Niech telefon, laptop pozostaną poza sypialnią w czasie, gdy uprawiacie seks. To intymna chwila, która nie powinna być zakłócana.

Zapominanie o prezerwatywie

Jeśli ustaliłeś/ustaliłaś z partnerka/partnerem, że kochacie się z prezerwatywą, to nie zmieniajcie tego pod wpływem chwili lub np. po alkoholu. Nie narzekaj w trakcie seksu, że bez prezerwatywy byłoby ci lepiej. Możemy pożałować swojej lekkomyślności, może być już za późno.

Rzeczy, których nie powinniśmy robić podczas seksu

Brak mówienia o tym, co Ciebie podnieca

Trzeba wyrazić to, czego pragnę, co sprawia mi przyjemność. Ważne jest jasne precyzowanie swoich preferencji. Tylko w taki sposób partner wie jak postępować. Trzeba także być otwartym na rozmowę z partnerem o jego potrzebach. Szczerość jest kluczem do udanego seksu, a milczenie zabija seks i co za tym idzie związek.

Skoncentrowanie się na orgazmie lub brak ochoty na spróbowanie innego rodzaju seksu

Nie każdy seks musi kończyć się orgazmem. Nie zawsze orgazm, który osiągamy w jeden sposób jest jedynym słusznym. Czy to penetracja w jednej pozycji, czy poszukiwanie punktu G, nie są zawsze najlepszymi sposobami na osiągniecie satysfakcji. W seksie najważniejsze jest ciągle eksperymentowanie i poszukiwanie najlepszej pozycji dla Was w danej sytuacji. Zobaczysz jak łatwo znaleźć inną, nową pozycję czy sposób, który będzie satysfakcjonujący dla Was. Wystarczy tylko chęć poszukiwań i szczerość w relacjach.

Unikanie pocałunków i gry wstępnej

Pocałunki są ważne, bo oznaczają, ze partnerzy są bardzo blisko ze sobą nie tylko w sferze fizycznej. Brak pocałunków może oznaczać, że traktujemy siebie przedmiotowo, że nie zależy nam na partnerze tylko na seksie z nim. Pocałunki są elementem gry wstępnej. Dochodzą do tego czułe słówka, stymulacja stref erogennych i pieszczoty. U kobiet gra wstępna powinna być nieco dłuższa niż u mężczyzn, ale brak gry wstępnej u obu powoduje, że seks będzie mniej satysfakcjonujący wręcz „mechaniczny”.

Udawanie orgazmu

Z naturalnych powodów jest to domena raczej kobiet, ale udawanie orgazmu żeby pokazać partnerowi ze sprawia nam przyjemność, albo wręcz szybciej skończyć seks nie jest najlepszym pomysłem. Jest to bardzo duży błąd. Po pierwsze nie jesteśmy szczerzy z partnerem (patrz: „brak mówienia o tym, co Ciebie podnieca”), a po drugie sami nie osiągamy szczytu zadowolenia.

Egoizm w łóżku

Skupianie się wyłącznie na swoich potrzebach to gwarancja, że w związku szybko opadną emocje. Trzeba pamiętać o partnerze i jego potrzebach i o tym, co sprawia mu radość. Tylko umiejętne połączenie tego z własnymi upodobaniami daje nam prawdziwe zadowolenie z seksu i z partnera.

06.05.2018
 
Comments
Order by: 
Per page:
 
  • There are no comments yet
Rating
1 votes