Sex na pierwszej randce to dla niektórych niespełnione marzenie, zaś dla innych codzienność. Czy jednak osoby, które tego nigdy nie doświadczyły mają czego żałować? Czy rzeczywiście sex podczas pierwszego spotkania jest tym, do czego powinniśmy dążyć? A może ilość ewentualnych konsekwencji znacznie przewyższa przyjemność, płynącą z krótkotrwałego zbliżenia dwóch obcych sobie ciał? Postaramy się odpowiedzieć na te pytania, patrząc na sprawę z kobiecego i damskiego punktu widzenia.

Sex na pierwszej randce - zagrożenia

 

Zagrożenia dla kobiet

Płeć piękna zazwyczaj ma większe opory przed tym, aby zgodzić się na seks podczas pierwszej randki. Oczywiście nie dotyczy to wszystkich kobiet. Część z nich chętnie przystaje na takie propozycje, a czasami wręcz inicjuje pójście do łóżka ze świeżo poznanym mężczyznom. Powodem tego może być chęć zaspokojenia potrzeb seksualnych, potrzeba bliskości z drugim człowiekiem lub ciekawość. Innym powodem może być misternie zaplanowana intryga, mająca na celu upolowanie mężczyzny i zatrzymanie go za wszelką cenę u swojego boku. Seks pełni wówczas rolę przynęty, na którą wielu panów potrafi się złapać. A z czym muszą liczyć się kobiety, decydujące się pójść do łóżka na pierwszym spotkaniu?

·      Rozczarowanie – romantyczna miłość zaczynająca się od sexu? Wiele kobiet chce w to wierzyć i ma nadzieję że tak będzie w ich przypadku. Tymczasem po upojnej nocy może przyjść rozczarowanie w postaci chłodnego przywitania ze strony mężczyzny, dla którego byłyśmy tylko zabawką.

·      Utrata poczucia własnej wartości – czasami decydujemy się zrobić coś, co jest zupełnie do nas niepodobne. Tak może być z pójściem do łóżka z nieznajomym mężczyznom. Jeśli coś sprawiło, że masz zamiar złamać swoje zasady moralne, może to mieć poważne konsekwencje w przyszłości. Wiele kobiet może z tego powodu przeżywać załamanie moralne – nierzadko prowadzące do depresji lub zniechęcenia wobec mężczyzn.

·      Narażenie na utratę dobrego imienia – rzadko o tym myślimy, ale warto poświęcić temu nieco więcej uwagi. Co sądzisz o osobach, które idą na pierwszym spotkaniu do łóżka z obcym mężczyznom? Takie kobiety zwykło się nazywać mało przyzwoitymi epitetami. Jeśli do tej pory gardziłaś nimi, warto się chwilę zastanowić nad tym, dlaczego tak było i czy rzeczywiście chcesz pójść ich śladami.

·      Stracona szansa na związek – seks jest jedną z cenniejszych rzeczy, jakie kobieta może zaoferować mężczyźnie. Dając mu to na początku, można sprawić że mężczyzna przestaje się starać o kobietę, a ona sama traci aurę tajemniczości, która przyciągała mężczyznę i była motywacją do tego, aby ją adorował i starał się o nią.

Zagrożenia dla mężczyzn

Mężczyźni również muszą się liczyć z zagrożeniami, wynikającymi z seksu na pierwszej randce.

·     Niechciana miłość – kobiety są bardziej uczuciowe od mężczyzn i pójście do łóżka może obudzić w nich uczucia, które nie zostają odwzajemnione. Może to stwarzać wiele problemów – szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę, że kobieta, której uczucia odrzucono, staje się śmiertelnie niebezpieczna.

·      Ciąża – z tym muszą liczyć się kobiety i mężczyźni. Godząc się na taki seks, musisz brać pod uwagę możliwą sytuację, że zostaniesz ojcem dziecka z nieznaną sobie kobietą. To wymaga odpowiedzialności za podejmowane przez siebie czyny i przygotowania się na wydatki, związane z wychowywaniem dziecka.

31.03.2018
 
Comments
Order by: 
Per page:
 
  • There are no comments yet
Rating
1 votes